Sprowadzanie aut z USA

Jak działa sprowadzanie przez nas samochodów z USA? Korzystając z naszych usług nie musisz martwić się formalnościami i dokumentami. Zakup auta ze Stanów ma kilka etapów.

1

Pierwszym etapem jest wyszukanie interesującego Ciebie samochodu. Auto możesz poszukać na www.copart.com lub www.iaai.com. Możemy także zrobić to za Ciebie. Wystarczy, że do nas zadzwonisz i powiesz czego szukasz. My znajdziemy kilka samochodów i wyślemy Ci propozycje.

Jeżeli wolisz sam poszukać swój samochód, odwiedź stronę www.copart.com lub www.iaai.com i tam znajdź interesujący cię pojazd. Jeżeli wolisz abyśmy zrobili to za Ciebie, zadzwoń, porozmawiamy o szczegółach i wyślemy Ci propozycję.

Po znalezieniu odpowiedniego samochodu podajesz nam kwotę do której chcesz go licytować. W przypadku gdy auto wystawione jest w opcji Buy It Now, możesz od razu je kupić za podaną cenę.

2
3

W obu przypadkach, zanim dojdzie do licytacji bądź też zakupu, musimy podpisać umowę która będzie zwieńczeniem naszych ustaleń.

Po skutecznym wylicytowaniu bądź zakupie Twojego wymarzonego samochodu i dokonaniu niezbędnych płatności , możesz być spokojny i odetchnąć z ulgą . Jeszcze tylko 4 do 6 tygodni i samochód będzie w porcie w Bremerhaven w Niemczech.

4
5

Między czasie poprosimy cię o kilka upoważnień niezbędnych do oclenia Twojego samochodu które wyślesz nam mailem , reszta procedury już na naszej głowie.

Po dopłynięciu do portu w Niemczech Twój samochód zostanie rozładowany z kontenera. My zajmiemy się formalnościami na podstawie udzielonego pełnomocnictwa. Cło na samochody z USA jest jednolite dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. W przypadku samochodów osobowych cło na samochody z USA wynosi 10%. Zapłacić należy także podatek VAT. W przypadku transportu samochodu do Niemiec podatek VAT wyniesie 19%. Na samym końcu umówimy się z Tobą aby przywieź Ci samochód , nawet pod sam dom, jeżeli sobie tego życzysz.

6
7

Po formalnościach celnych zajmiemy się transportem Twojego nowego samochodu do Polski. Możemy dostarczyć go pod wskazany przez Ciebie adres. Kolejnym krokiem jest złożenie deklaracji akcyzowej i opłata podatku akcyzowego. Akcyza na samochody z USA zależy od pojemności pojazdu. Dla samochodów z silnikiem o pojemności do 2.0l wynosi 3,1%. Z kolei dla aut z silnikiem powyżej 2.0l akcyza na samochody wynosi 18,6%. Do opłacania akcyzy niezbędne jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy, który dokładnie określi wartość pojazdu. Po zapłacie podatku akcyzowego trzeba uiścić opłatę recyklingową, przetłumaczyć dokumenty oraz zarejestrować samochód.

Akcyzę natomiast zapłacisz dopiero później, najlepiej po oględzinach Rzeczoznawcy.

8
9

Możemy także zająć się drobnymi przeróbkami lub większym remontem sprowadzonego dla Ciebie auta. Korzystamy z usług sprawdzonych i profesjonalnych mechaników, którzy specjalizują się w samochodach amerykańskich.