• samochody z usa logo

Jak sprowadzić auto z USA

Jeśli jesteś miłośnikiem przestronnych, wygodnych oraz pięknych amerykańskich aut i od dawna zastanawiasz się, jak sprowadzić auto z USA, świetnie, że do nas trafiłeś. Nieznajomość prawa i rynku amerykańskiego, organizacja transportu oraz konieczność dostosowania auta amerykańskiego do polskich przepisów jest dla wielu barierą nie do przejścia. Jesteśmy profesjonalistami i miłośnikami amerykańskich samochodów, dlatego doskonale wiemy, jak sprowadzić auto ze Stanów. Przeprowadzimy cię przez cały proces zakupu samochodu z USA i pomożemy wybrać najlepsze auto w najkorzystniejszej cenie. Co więcej, zajmiemy się także transportem, formalnościami, naprawami oraz niezbędnymi przeróbkami, byś za kilka tygodni mógł mknąć po polskich drogach swoim amerykańskim samochodem.

Jak sprowadzić samochód ze Stanów?

Nie wiesz, jak sprowadzić auto ze Stanów? Nie musisz! California Motors zrobi wszystko za ciebie. Proces sprowadzenia samochodu z USA składa się z kilku etapów:

  1. Znajdź wymarzony samochód na stronie copart.com lub iaai.com albo skontaktuj się z nami i powiedz, czego szukasz, a my zajmiemy się resztą.
  2. Ustal maksymalną kwotę licytacji lub kup auto bez licytacji, jeśli widnieje opcja Buy It Now.
  3. Przed zakupem podpiszemy umowę pośredniczenia w sprowadzeniu pojazdu z USA.
  4. Po zakupie i dokonaniu opłat rozpoczniemy proces sprowadzania auta, który trwa ok. 4-6 tygodni.
  5. Po udzieleniu nam kilku upoważnień zajmiemy się wszystkimi formalnościami związanymi z transportem auta z USA.
  6. Po dopłynięciu samochodu do portu w Bremerhaven (Niemcy), opłacimy cło i podatek VAT, a następnie przetransportujemy auto we wskazane przez ciebie miejsce.
  7. Pomożemy złożyć deklarację akcyzową, opłacić podatek akcyzowy i opłatę recyklingową, przetłumaczyć dokumenty oraz zarejestrować auto w Polsce.
  8. Na twoje życzenie zajmiemy się niezbędnymi naprawami oraz przeróbkami, by dostosować amerykański samochód do polskich wymogów.

Na czym polegają przeróbki?

Wiesz już, jak sprowadzić auto ze Stanów. Jednak, co należy zrobić po tym, jak wymarzony samochód dotrze pod twoje drzwi? Auta amerykańskie różnią się od tych sprzedawanych na rynku europejskim i wymagają kilku przeróbek, bez których nie mogą wyjechać na polskie drogi. Przede wszystkim wiele samochodów amerykańskich ma reflektory symetryczne, czyli świecące w poziomie, dlatego konieczna jest przeróbka na wymagane w Polsce lampy, które oświetlają również pobocze. Oprócz tego przeróbek wymagają kierunkowskazy, które w naszym kraju muszą świecić na żółto. Amerykańskie auto zarejestrowane w Polsce należy również doposażyć w światła przeciwmgielne. Wiemy, jak sprowadzić samochód z USA w sposób bezpieczny, legalny i szybki. Jednak na tym nasza rola się nie kończy. Współpracujemy z zaprzyjaźnionymi mechanikami, którzy dokonają dla ciebie niezbędnych przeróbek. Jako nieliczni (a może jedyni?) w Polsce oferujemy również naprawę sprowadzonego z USA samochodu.

Wyjątkowe amerykańskie auto jest w zasięgu twojej ręki. Skontaktuj się z nami i pozwól nam spełnić twoje marzenie!